16.6.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek (K.Štochl); J.Kácha; J.Kříž (D.Ptáček); L.Šmehlík; R.Šebek; M.Vávra; J.Tauš (M.Štich); D.Štich; J.Leksa; J.Hnízdil; K.Výrut (O.Rácz)

Rozhodčí: M.Kareš ; as. M.Štochl

Branky: 2x D.Štich ; 2x J.Hnízdil

Poslední zápas sezony jsme s přehledem zvládli. Do vedení náš tým dostal ve 20.min. D.Štich krásnou střelou z přímého kopu, po které se hostující brankář pouze podíval. Další dva góly přidal po hodině hry v rozmezí deseti minut výborně hrající J.Hnízdil a definitivně tak rozhodl. V předposlední minutě skóre uzavřel znovu D.Štich z pokutového kopu. Celý tým předvedl dobrý výkon. Od úvodu zápasu až do konce jsme byli lepším týmem a snaživé hosty jsme vlastně za celý zápas nepustili do vážnější šance. Určitě musím zmínit, že D.Štich se stal se 32 góly nejlepším střelce soutěže. Zajímavou bilanci má J.Hnízdil. Nastoupil ve 13ti zápasech a povedlo se mu v nich vstřelit 13 gólů.

Doubravan se po roce vrací zpět do III.třídy.

Autor: P. Štika

Konečná tabulka IV. třída skupina „A“ (2017/2018)

9.6.2018 – mistrovské utkání

Sestava: M.Palek; P.Procházka (L.Šmehlík); J.Kříž; J.Kácha; R.Šebek; J.Leksa;D.Štich; J.Tauš; M.Šimek (M.Štich); J.Hnízdil (M.Vávra); D.Ptáček (K.Výrut)

Rozhodčí: M.Pánek; as. M.Štochl

Branky: J.Hnízdil; D.Štich; M.Šimek

Výhrou v tomto těžkém utkání jsme si zajistili, již před závěrečným kolem, první místo v tabulce.

Od úvodních minut jsme domácí tým mírně přehrávali a v 8.minutě po hezké akci parádní hlavičkou otevřel skóre J.Hnízdil a poslal náš tým do vedení. Domácí po inkasovaném gólu trošku přidali, ale do vážných šancí jsme je nepouštěli, kromě střely z velké dálky, která skončila na našem břevnu (myslím, že by ji Martin stejně chytil). Na druhé straně trefila břevno střela R.Šebka. Při střelách J.Tauše a J.Leksy se vyznamenal domácí brankář a gólovou střelu M.Šimka na poslední chvíli zablokoval obránce. Pak přišla 34.minuta. Místo jednoduchého odkopu míče jsme vymysleli daleko komplikovanější řešení a domácí i za pomoci velmi tvrdého zákroku na našeho obránce získali míč, následoval centr do našeho pokutové území a zcela volný domácí útočník trefil hlavou přesně k tyči, 1:1. Zbytek poločasu byl opět boj o střed hřiště.

Vstup do druhé půle byl ve znamení snahy domácího týmu o zvrat v utkání. Jenže na nich byla vidět nervozita a tak jsme jejich akce dokázali celkem v klidu ubránit. Postupem času jsme režii hry opět převzali do svých rukou. V 55.minutě, jinak výborně chytající domácí brankář, neudržel míč po přímém kopu a D.Štich byl tam, kde měl být a míč podruhé uklidil do sítě 1:2. Od této chvíle už jsme na hřišti opět dominovali a domácí hráli hodně chaoticky a na náhodu. V 61.min. M.Šimek krásnou střelou zvýšil na 1:3 a uzavřel skóre zápasu. Další dvě velké příležitosti neproměnil K.Výrut.

Celkově to bylo hezké utkání, sice hrané hodně tvrdě, ale férově s konečným výsledkem jaký jsme si přáli.

Poděkování také patří fanouškům obou mužstev za vytvoření parádní atmosféry. Ale zase musím více pochválit fanoušky Doubravanu (napočítal jsem 58) , byli slyšet více a celý zápas.